Barackvirág
A Király és Királyné, hosszú évek óta vágyakoztak gyermek után. Végre beköszöntött a várva várt csoda: kisbabát várt a Királyné.
A Király és Királyné, hosszú évek óta vágyakoztak gyermek után. Végre beköszöntött a várva várt csoda: kisbabát várt a Királyné.
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2012. január 20. péntek, 10:00
A nagy boldogságot beárnyékolta, hogy a Királynénak az volt a kívánsága, hogy a Tündér kertjében termett gyönyörűséges barackból ehessen. A Király hiába figyelmeztette feleségét, hogy annak nagy az ára, hiszen a Tündér a barackért a gyermeküket kéri majd cserébe, a Királyné hajthatatlan volt. Meg is született a gyermek, egy gyönyörű kislány, akit Barackvirágnak neveztek el. Tizenöt éves volt Barackvirág, amikor egyszerre megszólalt a Tündér hangja, emlékeztette a Királyt az ígéretére, és elrepítette Barackvirágot. Barackvirág a Tündér palotájába került. Később a Tündér egy Herceget csalt a palotájába. A testnélküli Tündérnek az volt a terve, hogy megszerezze Barackvirág gyönyörűséges alakját és a Herceget elcsábítsa. A Tündér ezen kívül is még egy különös bosszút szánt Barackvirágnak...Bonyodalom, küszködés, emberi megpróbáltatások, tündér ármánykodások - ahogy Babits jellemzi ezt a csoda-mesét: "Ez igazi tündérmese - mindenféle varázslatokkal és rejtelmekkel."
Szerelem, zsarnokság, hazaszeretet, könny és halál. Hogyan értelmezi egymást a történelem és az irodalom? Elpusztítható-e egy egész nép, egy teljes kultúra? Mi bújik meg legendák fénytörésében A walesi bárdok jól ismert sorai mögött még, három idősíkban: saját idejében, Arany János jelenében és hogyan hat a nemzet „Arany” -a ma ránk?
A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.
Felhőtlen családi szórakozásra hívjuk és várjuk lelkes közönségünk apraját és nagyját. És akkor se csodálkozzunk, ha ismerősnek találjuk a mesét és a zenét, hiszen gyermekkorunk egyik kedvenc tévéjátékélményét elevenítjük most fel.
Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére…
Csukás István, újra az Újszínház színpadán. Ezúttal, talán a legnépszerűbb meséjének színpadi adaptációját mutatjuk be, kicsik és nagyok örömére.
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!