Program


Concerto Budapest - Kelemen Barnabás - hegedű

Concerto Budapest - Kelemen Barnabás - hegedű

Sorsok és szenvedélyek

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2026. április 21. kedd, 19:00

A keszthelyi bérlet zárókoncertjén folytatódik Keller András és a Concerto Budapest sorozata, amelyben előadják a romantikus zeneirodalom legnagyobb hatású műveit. Johannes Brahms egyetlen hegedűversenye sok más nagy művéhez hasonlóan csak jóval a bemutató után hozta meg a sikert, és vált a repertoár népszerű darabjává. A korabeli kritika nehezményezte, hogy a hegedűszólam hangszerszerűtlen, és sokkal nehezebb, mint amennyire mutatós, továbbá, hogy mit keres az emlékezetes oboaszóló egy hegedűversenyben, hiszen ez nyilvánvalóvá teszi az egész művön végigvonuló jellegzetességet, hogy a hegedű nem uralkodik a zenekar fölött, illetve a zenekar túl sokszor lép előtérbe.

Ma már a hegedűszólisták tudása annyival fejlettebb, hogy a technikai nehézségek nem tűnnek aránytalannak, és a komplex szimfonikus mondanivaló egy versenymű esetében is elvárás, így a zenekar „felülreprezentáltsága” inkább becsületére válik a műnek. Az egyébként gyakran borongó Brahms ebben a művében inkább lírai, időnként drámai, a végén pedig szilaj, már-már magyaros arcát mutatja meg. Csajkovszkij hat szimfóniájából az utolsó három önéletrajzi jellegű, amelyekben a sorssal való megküzdést és megbékélést járja körül. A 4. szimfónia az első a sorban, amelynek a zenei mottója kapcsán így írt a szerző: „ez az egész szimfónia magja, fő gondolata. Ez a sors… ami Damoklesz kardjaként függ az ember feje fölött rendíthetetlenül, s folyamatosan mérgezi a lelket. Soha nem győzhetjük le – csak nyomorúságosan elszenvedhetjük.” S bár ez a mottó újra és újra előjön a szimfónia folyamán, a zene mégis azzal a gondolattal zárul, hogy a sorsot le lehet győzni.

Brahms és Csajkovszkij zenéjével tapasztalja meg Ön is a mélységeket, magasságokat, és töltődjön fel két pozitív végkicsengésű művel!

Figyelje meg ahogy Csajkovszkij legyőzi a sorsot! (Csajkovszkij: 4. f-moll szimfónia, Op. 36)

ELŐADÓK:
Concerto Budapest
Kelemen Barnabás - hegedű
vezényel: Keller András

MŰSOR:
Brahms: D-dúr hegedűverseny, Op. 77
Csajkovszkij: 4. f-moll szimfónia, Op. 36 

Ajánlatunk


A történet szereplői mind ugyanazt keresik: a megváltást, melyet csak a szeretet képes közvetíteni és beteljesíteni. A valakihez tartozást, valaki figyelmének a birtoklását. A darab egy olyan felettes szeretetről beszél, amelyre a legaktuálisabban van most szükségünk.

Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére kiderül, az asszonyok furfangja nem csak napjainkban, a régi időkben sem ismert határokat.

Szerelem, zsarnokság, hazaszeretet, könny és halál. Hogyan értelmezi egymást a történelem és az irodalom? Elpusztítható-e egy egész nép, egy teljes kultúra? Mi bújik meg legendák fénytörésében A walesi bárdok jól ismert sorai mögött még, három idősíkban: saját idejében, Arany János jelenében és hogyan hat a nemzet „Arany” -a ma ránk?

Ajánló


– legenda két részben, ősbemutató –

Csukás István, újra az Újszínház színpadán. Ezúttal, talán a legnépszerűbb meséjének színpadi adaptációját mutatjuk be, kicsik és nagyok örömére.

A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!