Program


ÉGBEN MARADT REPÜLŐ
6

ÉGBEN MARADT REPÜLŐ

1947-et írunk. A világ éppen ocsúdik a borzalmakból. A csodálatos hangú, törékeny énekesnő megrázó gyermekkoron és szerelmi csalódásain túl már rég úgy hiszi, hogy minden férfi durva, és az időt leghasznosabb mulatással és ivással tölteni.. Ám ekkor megjelenik Marcel Cerdan, a „marokkói bombázó”, és örökre megváltoztatja a kis francia veréb, Edith Piaf életét..  more

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett rá. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Last event date: Thursday, March 19 2026 7:00PM

Kedves Nézőink!  Ezen előadás helyszíne a RaM-Art Színház

Lara De Mare: ÉGBEN MARADT REPÜLŐ
zenés titkok Edit Piaf életéből

„Marcel újra megtanított élni. Megszabadított a keserűségtől és a kétségbeeséstől, amely testemet-lelkemet megmérgezte. Felfedeztette velem, hogy létezik jóság, derű, gyengédség. És felragyogott a világ.”
De talán túl szép ez a szerelem… Annyira szép, hogy odafentről elrendelik a tragédiát. A Párizs - New York-i repülőgép 1949. október 27-én lezuhan az Azori-szigetek felett. És aznap este Edith Piaf a New York-i Versailles színpadán csak Marcel Cerdannak énekel... Két év. Nem több. Ennyi adatott nekik. De ebben megélték a teljességet.

Szereposztás:
Edith Piaf................................................................ Keresztes Ildikó
Marcel Cerdan bokszoló......................................... Kurkó J. Kristóf
Marguerite Monnot (Guite) / Anya / Nővér.............. Hűvösvölgyi Ildikó Kossuth-díjas
Marlene Dietrich / Simone...................................... Xantus Barbara
Momone / Marinett Cerdan..................................... Topolcsányi Laura
Charles Aznavour................................................... Pásztor Máté
Lucien Roupp / Apa / Leplée / Noli......................... Győri Péter

Zenei vezető: Berkes Gábor
Díszlet-Jelmez: Darvasi Ilona
Rendezőasszisztens: Merk László
Rendező: SZURDI MIKLÓS

Az előadás hossza: 195  perc

 

Our offer


A történet szereplői mind ugyanazt keresik: a megváltást, melyet csak a szeretet képes közvetíteni és beteljesíteni. A valakihez tartozást, valaki figyelmének a birtoklását. A darab egy olyan felettes szeretetről beszél, amelyre a legaktuálisabban van most szükségünk.

Töredékek szólalnak meg Szabó Magda csodálatos életművéből Piros Ildikó Kossuth– és Jászai Mari–díjas, Érdemes művész előadásában és szerkesztésében.

A Wass Albert legnépszerűbb regényéből készült előadás főszereplője, Nuca különös képességgel rendelkezik: egyszerre képes látni a múltat, jelent és jövőt. Az áldás mellett azonban átok is kíséri: akit megszeret vagy az ágyába fogad, azt hamarosan utoléri a halál.

Suggestions


Móricz Zsigmond története nagyon is időtálló témát jár körül: hogyan irányítják a nők a férfiakat a háttérből? A darab végére…

Csukás István, újra az Újszínház színpadán. Ezúttal, talán a legnépszerűbb meséjének színpadi adaptációját mutatjuk be, kicsik és nagyok örömére.

Warning! The basket time limit is about to expire!
estimated time left:
00:00

item(s) in basket

total:


Time limit has expired. Please, put item(s) in to basket again.