Program


Figaro házassága Opera-beavató

Figaro házassága Opera-beavató

Ritka a tehetségeknek olyan együttállása a zenetörténetben, amikor egy vérbeli opera komponista megtalálja egy kortársában az épp hozzáillő librettistát. Olyan írót, aki nemcsak kiszolgálja a komponista elképzeléseit, hanem egyben irodalmi értéket is hoz létre, s így zene és szöveg egyenlő rangon jelenhet meg a színpadon.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2012. december 3. hétfő, 19:00

Mozart három legismertebb olasz nyelvű operájában – Figaro házassága, Don Giovanni, Cosi fan tutte – épp ez a helyzet. Ez a három opera négy év leforgása alatt készült el és mindhárom opera librettistája Lorenzo da Ponte. Mozart legnagyobb sikereit ennek a három operájának köszönhette és a mi koncertsorozatunk is ezt a három operát fogja górcső alá venni négy kiváló fiatal opera énekes és három fantasztikus hangú kaposvári színész segítségével. Olyan összefüggések után kutatunk ebben a három operában a beszélgetős koncertek alatt, amelyek egy szokványos opera előadása alatt nem kerülhetnek elő. Most lehetőségünk nyílik visszaismételni egy-egy részt, ráérősen kutakodhatunk a zenei szövet és énekszólamok összefüggésében és egy jelenetet többféleképpen is „kipróbálhatunk”. A mozarti opera-színpad bebarangolására hívjuk a hallgatóinkat.

Zongorázik-vezényel-mesél:
Dinyés Dániel - zeneszerző, zongoraművész

Énekelnek:
Herczenik Anna, Cseh Antal, Gábor Géza, Kolonits Klára – operaénekesek, valamint Nyári Szilvia, Kőrösi András, Hüse Csaba - színművészek

Első alkalommal a Figaró házasságának kottája és partitúrája elevenedik meg Herczenik Anna, Cseh Antal és Hüse Csaba közreműködésével.

 

 

Ajánlatunk


A féktelen tivornyák világába érkezik meg Esztergom érseke, Bakócz Tamás, hogy a haldokló II. Gyula pápa utódja lehessen. Minden követ megmozgat, veszteget, ígér annak érdekében, hogy elnyerje a pápai tiarát..

Csukás István, újra az Újszínház színpadán. Ezúttal, talán a legnépszerűbb meséjének színpadi adaptációját mutatjuk be, kicsik és nagyok örömére.

A funtineli boszorkány évek óta tartó nagy sikere folytatásaként egy újabb Wass Albert darabbal jelentkezünk.

Ajánló


– legenda két részben, ősbemutató –

Töredékek szólalnak meg Szabó Magda csodálatos életművéből Piros Ildikó Kossuth– és Jászai Mari–díjas, Érdemes művész előadásában és szerkesztésében.

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!